Будинки, квартири та патенти: Зеленський показав декларацію про доходи

Президент України Володимир Зеленський, який приніс присягу і вступив на посаду, оприлюднив декларацію про доходи за 2018 рік. Електронна декларація розміщена на сайті Національного агентства по запобіганню корупції (НАПКА). Про це повідомляє Сегодня.

Гроші та акції

У документі зазначено, що за 2018 рік Зеленський отримав 9,2 млн гривень доходу. З цієї суми зарплата склала 4,1 млн гривень. Ще 5,5 млн гривень доходу сім`ї Зеленських принесла дружина президента.

Зеленський також вказав, що володіє акціями компаній "Кіноквартал" і "Студія Квартал-95", а також Vilhar Holdings Limited, Aldorante Limited і Green family LT. Останні три компанії зі списку зареєстровані на Кіпрі.

Нерухомість

Подружжя Зеленських володіє в цілому 12 будинками і квартирами. У їх число входить нерухомість в Києві, тимчасово окупованій Ялті, а також в Італії. Загальна вартість нерухомості сім`ї Зеленських становить 313 млн гривень. Окрім житлової нерухомості, в декларації вказані паркувальні місця, земельну ділянку та нежитлові приміщення.

Також в декларації вказані номери в готелі в Белізі, які відносять до об'єктів нерухомості з незавершеним будівництвом.

Авто і інше майно

У декларації Зеленського зазначено, що він володіє автомобілем Land Rover 2016 року випуску, а його дружина - Mercedes-Benz S 500 2014 року випуску.

Також президент задекларував шість цінних наручних годинників і ювелірні вироби.

Крім того, в декларації вказані 39 патентів - на торгові марки, корисні моделі та винаходи.

Нагадаємо, сьогодні, 20 травня, відбулася інавгурація президента Володимира Зеленського. У центр Києва з самого ранку стягнули велику кількість силовиків. Так, охорону громадського порядку забезпечували 3500 силовиків. При цьому за процесом інавгурації на площі біля Верховної Ради спостерігали близько 3000 громадян. Порушень правопорядку не зафіксовано.

Відзначимо, що після інавгурації Зеленський заявив про розпуск Верховної Ради і перерахував завдання парламенту на два місяці, які залишилися до дострокових виборів. Зокрема, він попросив ВР прийняти закон про скасування депутатської недоторканності, закон про кримінальну відповідальність за незаконне збагачення, Виборчий кодекс і зробити відкритими списки, а також звільнити голову СБУ, генерального прокурора, міністра оборони України.