Газпром заплатив Нафтогазу майже 3 млрд доларів

Російський Газпром погасив свій борг за рішенням Стокгольмського арбітражу на суму майже 3 мільярда доларів. Це зробили в межах домовленостей щодо продовження транзиту газу, укладених у Мінську 20 грудня. Про це повідомив у Facebook виконавчий директор Нафтогаз Юрій Вітренко.

«Так, Україна отримала 2,918 мільярда доларів США від Газпрому на виконання рішення Стокгольмського арбітражу! Подробиці згодом...», — повідомив Вітренко.

У пресслужбі Нафтогазу зазначають, що сумарно Газпром за рішенням Стокгольмського арбітражу заплатив Нафтогазу 5 мільярдів доларів: решту боргу українська компанія отримала у вигляді погашення боргів за газ одразу у лютому 2018 року.

«Сьогоднішній платіж Газпрому включає погашення як невиплаченої раніше частини присудженої компенсації (2,56 млрд доларів), так і відсотків, накопичених з дати оголошення рішення 28 лютого 2018 року. Нафтогаз вітає визнання російською стороною необхідності виконувати рішення арбітражів 2017-2018 років та її намір продовжувати транспортування газу в ЄС територією України», — прокоментували отримання коштів Газпрому у пресслужбі Нафтогазу.

Водночас переговори про продовження транзиту газу через Україну продовжуються. Фінальних контрактів сторони ще не підписали.