Гроші від продажу державної землі підуть громадам, а не в бюджет - міністр економіки

Після запровадження ринку землі сільськогосподарського призначення держава продаватиме землю, але ці гроші підуть місцевим громадам. Про це в інтерв’ю Громадському заявив міністр економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофій Милованов.

За його словами, прогноз уряду щодо отримання понад 1 мільярда доларів від продажу землі у 2020 році є реальним.

«Але ці гроші підуть до громад і до людей. Ці гроші не ідуть до національного уряду і до бюджету», — наголосив міністр.

Він уточнив, що громади зможуть самі вирішувати, що їм робити з цією землею — «продати або дитячий майданчик побудувати».

Аби зробити цей процес прозорим, продаж землі буде здійснюватися на відкритих аукціонах — або на Prozorro, або на спеціальному майданчику.

Милованов уточнив, яким чином держава розраховує отримати понад 1 мільярд доларів від продажу землі.

Він нагадав, що в Україні приблизно 42 мільйони гектарів землі сільськогосподарського призначення, і якщо держава продасть 5% від цієї кількості, то це буде близько 2 мільярдів доларів.

«Але не вся державна земля буде продана, це буде і приватна. Ми очікуємо, що 5% землі буде продано за наступний рік. Якщо б це була державна земля за низькою ціною 1 тисяча доларів, то це 2 мільярди. Якщо половина цієї землі державна, а половина приватна — це мільярд», — пояснив Милованов.

Міністр додав, що уряд розраховує, що земля буде дорожчою за 1 тисячу доларів за гектар, і тоді її продаж принесе ще більше грошей.