Компанія Коломойського погодилася погасити свій борг за кредитами ПриватБанку - НБУ

«Нікопольський завод феросплавів» погодився на мирову угоду з Національним банком України та частково погасить заборгованість ПриватБанку перед НБУ за кредитом, за яким завод виступив майновим поручителем. Про це повідомляє пресслужба Нацбанку.

Зазначається, що мирову угоду затвердив Господарський суд Дніпропетровської області 28 серпня. «Нікопольський завод феросплавів» погасить не весь борг, а лише ту суму, що дорівнює ринковій вартості майна, яке завод віддав у заставу за кредитом ПриватБанку.

У травні 2018 року НБУ вже намагався через суд стягнути майно заводу Коломойського, однак згодом завод пішов на мирову угоду.

«Вирішення судового спору з майновим поручителем за кредитними зобов’язаннями ПриватБанку через укладання мирової угоди відбулося вперше», — повідомили у Нацбанку.

У НБУ також додали, що нараз у судах перебуває близько 148 позовів проти Коломойського та 32 компаній, що пов’язані з ним. У цих судах НБУ намагається стягнути з колишніх власників ПриватБанку 10 мільярдів гривень — це кошти, які Нацбанк надав ПриватБанку у вигляді кредитів рефінансування у 2008-2015 роках.