«Нафтогаз» надіслав офіційну відповідь на пропозицію «Газпрому» щодо транзиту газу

Національна акціонерна компанія «Нафтогаз України» направила «Газпрому» відповідь на пропозицію російської компанії про укладення транзитного контракту на 1 рік. Про це повідомив у Facebook виконавчий директор «Нафтогазу» Юрій Вітренко.

««Нафтогаз» відправив «Газпрому» відповідь на його пропозицію. У відповіді зазначено, що сторони мають і далі обговорювати продовження транзиту за європейськими правилами в тристоронньому форматі за участі Єврокомісії», - написав Вітренко.

Від зазначив, що «Нафтогаз» висловив упевненість, що оскільки завдяки ефективній спільній роботі парламенту України, уряду, регулятора, «Нафтогазу» і Оператора газотранспортної системи України впровадження європейських правил в Україні йде за графіком, «Газпром» тепер має всі можливості для того, щоб укласти новий довгостроковий контракт на транзит газу через Україну за цими правилами.

«Ми ще раз зазначили, що «Нафтогаз» погоджується з варіантом укладення контракту на транзит, який запропонував віцепрезидент Єврокомісії Марош Шефчович. Додам, що у нас немає жодного сумніву, що цей варіант відповідає як європейським правилам, так і легітимним інтересам української та російської сторін», - зазначив він.

За його словами, якщо «Газпром» розглядає свою пропозицію як варіант на випадок надзвичайної ситуації, тобто якщо «Газпром» не встигне укласти довгостроковий контракт на транзит, то такий варіант все одно має відповідати українському законодавству та європейським правилам.

Вітренко зазначив, що поки що «Нафтогаз» не бачить законних підстав для того, щоб не було укладено нового контракту на транзит газу через Україну за європейськими правилами, і висловлює свою готовність сумлінно працювати над цим контрактом.