Нацбанк продав 981 млн доларів з резервів на підтримку гривні за тиждень

За короткий робочий тиждень 10-13 березня Національний банк України продав з міжнародних золотовалютних резервів 981,6 мільйона доларів для того, аби стримувати ріст курсу іноземних валют.

Як йдеться у статистиці НБУ, купівлі валюти з резервів цього тижня не відбувалося.

Валюту НБУ продавав переважно під час торгів на валютному ринку. Так з резервів продали 803 мільйони доларів. Ще 139,6 мільйона доларів Нацбанк продав на валютних аукціонах, а решту за допомогою інших інструментів.

Протягом тижня офіційний курс долара в Україні зріс з 24,74 гривні до 25,85 гривні, а на 16 березня Нацбанк встановив офіційний курс на рівні 26,09 гривні за долар. Падіння курсу валют протягом тижня склало понад 1 гривня за долар або понад 4%.

Ситуація на валютному ринку характеризувалася переважанням попиту на валюту над її пропозицією. Як повідомляли у Нацбанку, це пов'язано з панікою на світових фінансових ринках, на яку гостро відреагували українці — імпортери та громадяни.

Загалом від початку року Нацбанк продав з міжнародних резервів 1,583 мільярда доларів, а викупив з ринку 1,232 мільярда доларів. Чистий продаж валюти з резервів склав 351,8 мільйона доларів.