Нацбанк пропонує заборонити ФОП витрачати гроші з рахунків на особисті потреби

Національний банк України опублікував проєкт постанови, у якому міститься заборона витрачати кошти з бізнес-рахунків фізичних осіб-підприємців (ФОП) на особисті потреби. Відповідна постанова наразі перебуває на етапі обговорення та ще не набула чинності, повідомляється на сайті НБУ.

«Забороняється використовувати поточні рахунки фізичних осіб-підприємців/фізичних осіб, які провадять незалежну професійну діяльність для здійснення операцій, пов’язаних із власними потребами», — йдеться у тексті опублікованої постанови Нацбанку.

Зазначеною постановою Нацбанк вносить зміни до Інструкції про відкриття та закриття рахунків клієнтів банків. Це пов’язано із ухваленням Кодексу з процедур банкрутства.

Наразі у чинній нині інструкції у даному пункті, до якого пропонує внести зміни Нацбанк, міститься заборона використовувати особисті рахунки громадян для провадження підприємницької діяльності.

НБУ пропонує заборонити використовувати бізнес-рахунки для особистих цілей, таким чином повністю розділивши ФОПам та особам, що здійснюють незалежну професійну діяльність їхні особисті та підприємницькі розрахунки.

Зазначається, що станом на початок 2019 року в Україні зареєстровано 1,8 мільйона ФОПів. Для ведення своєї діяльності вони мають відкрити бізнес-рахунок у банку. З цього рахунку ФОПи здійснюють розрахунки з бюджетом (платять податки та єдиний соціальний внесок), а також мають розраховуватись за підприємницькими потребами.