Нацбанк знизив облікову ставку до 13,5%

Правління Національного банку України ухвалило рішення щодо зниження рівня облікової ставки до 13,5%. Ключова ставка в Україні знизилася на 2 відсоткових пункти — найбільше у 2019 році. Відповідне рішення монетарний комітет Нацбанку ухвалив 12 грудня за підсумками останнього у 2019 році засідання, передає пресслужба НБУ.

«Правління Національного банку ухвалило рішення знизити облікову ставку до 13,5% річних з 13 грудня 2019 року. Національний банк прискорює пом’якшення монетарної політики, оскільки стрімке зміцнення курсу гривні зумовлює швидше зниження інфляційного тиску, ніж очікувалося», — повідомив голова Нацбанку Яків Смолій

Зниження облікової ставки в Україні відбулося на тлі рекордного уповільнення інфляції, тобто зростання цін. За останніми даними Державної служби статистики України, інфляція у листопаді сповільнилася до 5,1% у річному вимірі.

Водночас Нацбанк часто критикують за його занадто жорстку монетарну політику та зависокі ставки. Через це, зокрема, бізнесу складно брати та обслуговувати кредити та розвиватися. Хоча у Нацбанку на критику відповіли, заявивши, що занадто різке зниження облікової ставки буде безрезультатним, тому її потрібно знижувати поступово.