Навіщо Україні 1000 гривень: в Нацбанку назвали три переваги нової банкноти

Відсьогодні, 25 жовтня 2019 року, в Україні ввели в обіг банкноту номіналом 1000 гривень. Національний банк України (НБУ) через це назвав ключові переваги нового вищого номіналу гривні, про що повідомляє пресслужба регулятора, передає Сьогодні.

Як зазначив глава НБУ Яків Смолій, головні плюси введення нової банкноти – це підвищення зручності розрахунків і скорочення витрат на виготовлення і обробку банкнот.

  • Зручність

"1000 гривень заміщає в обігу частину банкнот номіналами 100, 200 і 500 гривень. Поява нової банкноти зменшує середню кількість банкнот, які доводиться носити із собою, і спростить розрахунки і заощадження", - зазначають в НБУ.

  • Економічна доцільність

"Останнього разу банкноту високого номіналу – 500 гривень – ввели в обіг 13 років тому. Однак доходи українців зростають, змінюються ціни, тому згідно з теоретичними дослідженнями, які застосовують центральні банки в світі для визначення оптимального банкнотно-монетного ряду, для забезпечення нормального грошового обігу в Україні потрібні банкноти вищого номіналу, ніж 500 гривень", - пояснили в регуляторі.

  • Економія для держави і бізнесу

Витрати держави і бізнесу на виготовлення й обробкуи банкнот знизяться, запевняють в НБУ.