НБУ запустив сайт на підтримку своєї незалежності

Національний банк України створив тематичний веб-сайт, присвячений важливості забезпечення незалежності регулятора, а також загрозам, пов`язаним із тиском на НБУ і його керівництво. Про це повідомляє Інтерфакт-Україна.

"47 годин. Саме стільки часу відділяє заяви новообраного президента про пріоритетність забезпечення макроекономічної стабільності через незалежність НБУ від виходу в публічний простір апологетів олігархічного банкінгу. Ми вважаємо це викликом для інституту президента, Інституту незалежного Національного банку та інституту незалежних судів", - йдеться в повідомленні НБУ на сторінці в соцмережі Фейсбук у суботу. 

"Сьогодні ми відкриваємо тематичний веб-сайт. Ми покажемо, як політики й олігархи, маніпулюючи фактами, намагаються спотворити історію і спотворити сприйняття реальності, щоб підлаштувати майбутнє на свою користь: https://storm.bank.gov.ua. Ми будемо відкрито говорити про перебіг півтисячі судових процесів, в яких задіяний НБУ, і робити фактчек політичних заяв", - пояснює регулятор. 

У Нацбанку заявляють, що на них насуваються "хмари загроз, дезінформації та необґрунтованих судових рішень". "Але це – лише штормове попередження. Справжній шторм накриє всю Україну, якщо сьогодні проігнорувати ознаки грози, про які вже говорять ведучі "синоптики" світу – рейтингові агентства, міжнародні організації та гравці глобального ринку", - йдеться в повідомленні НБУ. 

Національний банк України заявляє, що його незалежність – це запорука низької і стабільної інфляції, надійності банків, захищеності від криз. "Посилення тиску на весь інститут і керівництво НБУ є спробою дискредитувати рішення регулятора, пов'язані з виконанням ключового призначення центробанків. І це – не приватна проблема НБУ, а небезпека для добробуту кожного громадянина", - йдеться в повідомленні. 

У НБУ застерегли від спроб переписати минуле.