НБУ зобов’язав банки розкривати повну вартість кредитів

Національний банк України зобов’язав всі банківські установи розкривати повну вартість споживчого кредиту, що включає різноманітні платежі, які банки раніше приховували та не вказували у рекламі своїх кредитів. Відповідна норма Нацбанку почала діяти 19 січня 2020 року, повідомляє пресслужба НБУ.

«Відтепер до вартості споживчого кредиту в залежності від його виду та за наявності додаткових та супутніх послуг третіх осіб банки включатимуть вартість страхових та податкових платежів, зборів на обов’язкове державне пенсійне страхування, вартість послуг нотаріусів, платежі за послуги державних реєстраторів, оцінювачів тощо», — повідомляють у Нацбанку.

Там зазначають, що ухвалили відповідну норму для того, аби позичальники напевне знали, скільки їм доведеться заплатити за банківський кредит. Як правило, частину платежів банки приховують, обіцяючи своїм клієнтам низькі проценти. Натомість реальна вартість кредиту, окрім відсоткової ставки, включає низку інших платежів, про які банки повідомляють клієнтів лише під час укладання договору.