Рада не планує знижувати ЄСВ — голова податкового комітету

У найближчі декілька років український парламент не планує знижувати ставки Єдиного соціального внеску. Податкове навантаження на фонд оплати праці можуть навпаки збільшити у відповідь на економічне зростання. Про це повідомив голова податкового комітету Верховної Ради України Данило Гетманцев в інтерв'ю РБК-Україна.

«У короткостроковій перспективі — не будемо (знижувати податкове навантаження на фонд оплати праці — ред.). Але ми хочемо змінити. Це питання двох-трьох років», — повідомив Гетманцев.

Він зауважив, що знижувати ставку ЄСВ в Україні наразі не можна, оскільки минулого року спостерігалися перебої з виплатою пенсій. Окрім цього, зважаючи на ті пенсії, які отримують українські пенсіонери, зниження ставки ЄСВ наразі недопустиме.

Водночас у майбутньому Гетманцев не виключає, що в Україні можуть об'єднати єдиний соціальний внесок з податком на доходи.

«Завдання Верховної Ради — знайти компроміс між знайти компроміс між державою, бізнесом і суспільством. Компроміс полягає в тому, що навантаження на фонд оплати праці треба підвищувати у відповідь на зростання економіки», — додав Гетманцев.