Шмигаль назвав показники держбюджету на 2022 рік

15 вересня уряд планує затвердити проєкт державного бюджету на 2022 рік та одразу зареєструвати його у Верховній Раді.

Про це на прес-конференції 14 вересня повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль, передає пресслужба Кабінету міністрів.

Глава уряду підкреслив, що, як і минулого року, бюджет буде збалансованим та справедливим.

За словами прем’єра, одна з важливих новацій бюджету, яка ґрунтується на указі президента України, - це встановлення мінімальної зарплати лікарів на рівні 20 тисяч гривень, а мінімальної зарплати середнього медперсоналу - на рівні 13,5 тисячі гривень. Відповідно, середня зарплата лікаря наступного року перевищить 22,5 тисячі гривень.

Також Шмигаль зазначив, що загалом середньомісячна зарплата в Україні наступного року складе майже 15,5 тисячі гривень.

«І це буде дозволяти зростати реальному рівню заробітної плати. Ми також дуже уважно слідкуємо за тим, щоби зростали не лише номінальні значення, а й реальна заробітна плата», — сказав він.

Крім того, прем’єр-міністр звернув увагу на важливі соціальні ініціативи, закладені в проєкті бюджету. Зокрема, планується забезпечити житлом учасників АТО зі статусом внутрішньо переміщених осіб, на що в проекті бюджету закладено 5,5 млрд грн.

Також із 1 січня 2022 року до 2 тисяч гривень зросте мінімальна стипендія для студентів закладів вищої освіти та в 2,5 раза зростуть стипендії для студентів закладів професійно-технічної освіти (щонайменше 1 250 гривень).

«Але це, звичайно, не кінець, ми будемо з цим працювати й наступного року шукатимемо варіанти, як підтримати студентів», — сказав глава Кабміну.

Видатки бюджету зростуть на більш ніж 100 млрд грн. Дефіцит бюджету планують знизити з 5,5% цього року до 3,5% наступного року.

«Стратегія уряду полягає в зменшенні дефіциту та державного боргу, а також його переформатування з акцентом на внутрішні, а не зовнішні запозичення», - підкреслив Шмигаль.

Номінальний ВВП передбачають на рівні 5,369 трильйона гривень. Очікують, що курс гривні триматиметься в межах 28,6-28,7 гривні за долар США. Рівень безробіття закладають на рівні 8,5%.

Згідно з проєктом бюджету, доходи держбюджету у 2022 році становитимуть 1277 млрд гривень, що на 161 млрд гривень більше у порівнянні з 2021 роком. Витрати держбюджету складуть 1465 млрд гривень.

За словами прем’єра, пріоритетами бюджету залишається збільшення фінансування армії, інфраструктури, медицини, освіти, соціальних програм.

Також Шмигаль наголосив, що вперше в історії кошторис сформовано на основі бюджетної декларації на 3 роки, що забезпечує його реалістичність.