Тариф на електроенергію для української промисловості став вище, ніж в Європі

Після запуску нового ринку електроенергії 1 липня 2019 року вартість електрики для промислових споживачів в Україні стала на 20% вищою за аналогічну вартість електрики у Європі. Про це повідомив під час пресконференції у Києві голова "Укренерго" Всеволод Ковальчук передає Ліга.Бізнес.

Так, за його словами, після запуску нового ринку електроенергії ціни на енергію для промислових компаній зросли на 20-25%, водночас для населення вони не змінилися через запровадження урядом механізму спеціальних обов’язків продавати електрику населенню за колишнім тарифом.

«Ріст цін на електроенергію викликали три складові: збільшення ціни на електрику як продукту, зростанням "зеленої" енергетики та компенсацією "зеленого" тарифу», - повідомив Ковальчук.

За розрахунками "Укренерго", ціна електрики для населення без витрат на їх передачу та розподілення наразі складає 200 грн за мВт/годину, в той час як для промисловості ця ціна складає 1700 грн за мВт/годину, тобто у 8,5 раза вище.

Нагадаємо, що 1 липня в Україні почав діяти новий ринок електроенергії. Згодом уряд повідомив, що з впровадженням ринку електроенергії ціна для населення не зростатиме.