Тарифи на газ для населення на час карантину буде знижено на 30% - Шмигаль

Сьогодні, 13 січня, на енергетичній нараді під керівництвом президента України Володимира Зеленського було досягнуто рішення про запровадження на час карантину державного регулювання цін на газ - зменшення ціни на газ нижче ринкової. Це означає зниження в платіжках українців на понад 30%.

Про це повідомляє пресслужба глави держави.

«Орієнтовно сьогодні деякі облгази продають за ціною більше 10 гривень, тобто із запровадженням цього регулювання відбудеться зниження ціни газу більш ніж на 30%», – сказав прем'єр-міністр Денис Шмигаль. 

Він додав, що рішення про державне регулювання ціни тимчасове й буде задіяне до кінця опалювального сезону або до кінця дії карантинних обмежень.

«Пропонована ціна, яка встановлюватиметься на цей період для всіх побутових споживачів, — 6,99 грн за метр кубічний. На сьогодні це найнижча ціна на українській біржі», - підкреслив глава уряду.

За словами виконувача обов’язків міністра енергетики Юрія Вітренка, це рішення повністю запрацює вже з лютого 2021 року.

Окрім цього, планують знизити ціни в галузі розподілу газу та зменшити абонплату.

Людям, які використовують для опалення домівок електроенергію, мають надати субсидії для оплати комунальних послуг.

«У зв’язку зі збільшенням тарифів, у січні зростуть і субсидійні виплати для людей», - зауважив Шмигаль.

Водночас, глава Кабміну наголосив, що державне регулювання ціни у цей період не означає, що уряд відмовляється від розвитку ринку газу. Рішення про держрегулювання ціни буде тимчасовим, а за цей час влада має сформувати умови, щоб ринкові правила «запрацювали повною мірою». 

«Ці зміни – не крок назад. Це зміни, які потрібні кожному українцю у зв’язку зі складною економічною ситуацією, у якій ми опинилися через пандемію. Обмеження тарифної сітки – це ідеологія лише карантинних заходів», - підсумував Зеленський.