У Нацбанку повідомили, хто «обвалив» курс гривні

Зростання курсу валют в Україні пов’язане з підвищеним попитом на валюту та не має економічного підґрунтя. Цей попит проявляли переважно українські компанії та громадяни. Про це повідомив заступник голови Національного банку України Олег Чурій під час брифінгу за підсумками засідання монетарного комітету НБУ.

За його словами, наразі економічних підстав для падіння курсу гривні (та зростання курсу іноземних валют) немає. На курс впливають переважно панічні настрої, спричинені коронавірусом.

«Попит формують українські компанії, які працюють з експортом та імпортом, у яких є боргові залучення в іноземній валюті; фізичні особи: ми бачимо, що готівковий ринок значно сильно відреагував. Ми це все пов’язуємо з психологічними факторами, пов’язаним з глобальною ситуацією у світовій економіці та, безумовно, з вірусом», — повідомив Чурій.

Водночас він заперечив, що обвал курсу валют в Україні спричинив масовий вихід іноземних інвесторів з українських активів.

«Попит від нерезидентів дуже невеликий. Від початку місяця вони купили близько 160 мільйонів доларів — це невеликий об'єм, враховуючи те, що тільки цього тижня НБУ продав вже 700 мільйонів доларів», — додав заступник голови НБУ.

Нагадаємо, 12 березня Нацбанк на аукціоні продав 75,9 мільйона доларів, 11 березня Нацбанк з резервів продав 350 мільйонів доларів, 10 березня - продали 270 мільйонів доларів на підтримку гривні.