У Нацбанку повідомили, коли очікують на черговий транш від МВФ

НБУ розраховує на отримання траншу за програмою stand-by Міжнародного валютного фонду (МВФ) не раніше червня. До України їде місія Фонду, стурбованого амністією корупціонерам та ситуацією навколо «Привату», пише UA.NEWS.
Про це повідомила в інтерв’ю виданню «Лівий берег» перший заступник голови Нацбанку Катерина Рожкова. Вона зазначила, що отримання траншу можна очікувати у червні, бо у травні в Україну приїде місія Фонду, і там просто технічно не встигнуть надати транш у травні.
Також вона додала, що в Україні сталися два для МВФ несподіваних і неприємних сюрпризи, які впливатимуть на рішення ради директорів Фонду – скасування статті «Про незаконне збагачення» та рішеннями судів щодо «ПриватБанку».
Раніше радник Володимира Зеленського екс-міністр фінансів Олександр Данилюк заявив, що Зе-команда розраховує на успішний перегляд програми stand-by МВФ у травні 2019 року.
Нагадаємо, у вересні 2018 року МВФ замінив програму фінансової допомоги EFF, що діяла з 2015 року, на Stand-by.
Важливою умовою надання нових траншів стало підвищення ціни на газ для населення. 19 жовтня Кабмін прийняв рішення про підвищення ціни на «блакитне паливо» для населення на 23,5% з 1 листопада 2018 року.
На засіданні 18 грудня МВФ остаточно затвердив нову програму співпраці з Україною Stand-by на $3,9 мільярди терміном на 14 місяців. Фонд також постановив негайно виплатити перший транш допомоги в $1,4 мільярди. Загалом, завдяки новій програмі фонду, Україна отримає доступ до $8 млрд.
Перший перегляд програми Stand-by заплановано на середину травня. Після цього стане зрозуміло, чи може Україна розраховувати на наступний транш обсягом $1,3 мільярди.
Україна в 2019 році повинна виплатити МВФ 1 325,476 мільйонів спеціальних прав запозичення, що становить понад $1,8 мільярдів.