У проєкті Держбюджету-2020 не передбачено підвищення фінансування освіти і охорони здоров'я - Гончаренко

У проєкті державного бюджету на 2020 рік уряд не передбачив підвищення фінансування таких важливих галузей як освіта, охорона здоров’я, також немає підтримки аграріїв. Тому в такому вигляді голосувати за нього не можна. Так вважає депутат фракції політичної партії "Європейська солідарність" Олексій Гончаренко, передає пресслужба фракції.

"Цей бюджет не передбачає підвищень освітянам, інших дуже важливих речей", – сказав депутат.

Він нагадав, що президент Зеленський і його команда обіцяли освітянам зарплату 4 тисячі доларів і всі це чули.

"А тут не дають підвищення навіть на 4 тисячі гривень. Навіть не виконують постанову уряду ще липневу, яка була прийнята ще попереднім урядом про те, що змінюється тарифна сітка і має бути підвищена зарплата", – розповів Олексій Гончаренко.

"Нічого цього не має", – додав він.

Водночас за його словами, є збільшення державного фінансування на Офіс президента, збільшення на силові структури.

"А збільшення на базові речі – освіта, охорона здоров’я, на те, що називають людській капітал – немає", – пояснив депутат.

Олексій Гончаренко також зазначив, що в проєкті державного бюджету повністю ліквідована вся підтримка села.

"За таких умов голосувати за такий бюджет, звичайно, не можна. І голосувати за нього я не буду. Я висловлював свою позицію і на бюджетному комітеті також", – підкреслив він.

Депутат розповів, що фракція "ЄС" подала багато правок до цього проєкту, які передбачають, в тому числі і підвищення зарплати освітянам.