У Зеленського хочуть розпочати велику приватизацію з продажу державних банків

Офіс президента України Володимира Зеленського планує провести велику приватизацію державних банків для залучення великих іноземних банківських груп. Про це в інтерв'ю Bloomberg заявив заступник керівника Офісу президента Олексій Гончарук.

"Банки повинні бути продані насамперед. Я хотів би, щоб десять великих системних банків зайшли в Україну. Для цього нам потрібно продемонструвати економічне зростання, незалежність банківського регулятора - Національного банку - і налагодити роботу судової системи", - сказав він.

За словами Гончарука, у той час, як президент США Дональд Трамп і турецький лідер Реджеп Таїп Ердоган тиснуть на їх центральні банки, Зеленський розуміє необхідність поважати незалежність грошово-кредитної політики і підтримує голову Національного банку України Якова Смолія.

"Ніхто не буде намагатися створювати інструменти, щоб захопити контроль. У команди президента дуже чітке розуміння того, що, якщо незалежності цього інституту буде завдано збитків, інвестори і бізнес відреагують негайно", - додав він.