Україна очолила рейтинг прозорості публічних закупівель

Україна очолила Рейтинг прозорості публічних закупівель, який розраховує Грузинський Інститут з розвитку свободи інформації (IDFI). Рейтинг оцінює законодавство держзакупівель та прозорість процесів під час тендерів. Про це йдеться на сайті інституту, пише Громадське.

Публічні закупівлі держав оцінюють за 64 показниками та на різних етапах, зокрема, перевіряють доступність інформації про майбутні закупівлі, підготовку до них, рівень втручання держави в конкуренцію на ринку. На тендерному етапі оцінюють усі кроки від оголошення закупівлі до публікації рішення про визначення переможця, включно з його оскарженням. Аналітики досліджують повноту тендерної документації, відкритість інформації про зміни в ній, пропозиції учасників та обрання переможця. На післятендерній стадії оцінюють рівень доступу до укладених договорів, формат оприлюднених даних (машиночитний чи ні) тощо.

Україна цьогоріч набрала 97,05 балів зі 100 можливих. Друге та третє місце посіли Молдова (92,81) і Колумбія (91,77). Найгірший результат у Таджикистану — 37,88 бала.

Дослідження проводять за методологією та стандартами Європейського банку реконструкції та розвиткуСвітової організації торгівліОрганізації економічного співробітництва та розвитку, відповідної директиви ЄС та стандартами відкритих даних договорів.

Загалом до рейтингу входять 39 країн світу.