Україна отримала від ЄС другий транш макрофінансової допомоги на сумму 600 млн євро

Європейська комісія передала Україні 600 мільйонів євро другого траншу в межах макрофінансової допомоги. 

Про це повідомив президент Володимир Зеленський у Twitter.

«За підсумками 23-го саміту Україна – ЄС сьогодні отримано 600 млн євро макрофінансової допомоги від Євросоюзу», - зазначив він.

Зеленський подякував президенту Єврокомісії Урсулі фон дер Ляєн та віцепрезиденту ЄК Валдісу Домбровскісу «за плідну співпрацю та дієву підтримку реформ».

«Разом будуємо європейську Україну», - підкреслив глава держави.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль також висловив вдячність керівництву Європейської комісії за «таку вчасну підтримку». 

"Україна отримала 2-ий транш макрофінансової допомоги Європейського Союзу у розмірі 600 млн євро. Вдячний нашим партнерам в Європейському Союзі, особливо Валдісу Домбровскісу, за таку вчасну підтримку", - написав Шмигаль у Twitter.

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба своєю чергою зазначив у Twitter, що Україна високо цінує підтримку в складні часи.

"Вдячний (віцепрезиденту Єврокомісії) Валдісу Домброскісу і (високому представнику ЄС із закордонних справ та безпекової політики) Жозепу Боррелю та їхнім командам за надання 600 млн євро другого траншу макрофінансової допомоги ЄС Україні. Високо цінуємо підтримку Євросоюзу, яка сприяє економічній і фінансовій стабільності України в складні часи пандемії COVID-19", - наголосив Кулеба.

У Єврокомісії нагадали, що транш Україні є частиною пакету допомоги на 3 мільярди євро, які розділили між 10 країнами. Так ЄС хоче допомогти відновити економіку після COVID-19.

Також у Єврокомісії зазначили, що сума непогашених кредитів України тепер сягає 4,4 мільярда євро.