Україна продовжує співпрацю з МВФ - Зеленський

Україна не припиняє співробітництво з Міжнародним валютним фондом, але для отримання чергового траншу необхідно ухвалити низку рішень, зокрема й на законодавчому рівні, що потребує певного часу.

Про це заявив президент Володимир Зеленський під час інтерв’ю українським телеканалам у межах Всеукраїнського форуму «Україна 30. Інфраструктура», передає пресслужба глави держави.

«Програму з МВФ не закрили. Ми перебуваємо в програмі, з якої ми отримали 2,1 мільярда доларів. Всього в цій програмі – три транші. Ще у нас (попереду, – ред.) два транші по 700 мільйонів, якщо брати окремо цю програму. Зараз вони повинні були надати дату, коли буде виділений другий транш у 700 мільйонів. Програма не виконана через деякі речі, наприклад, у юридичному напрямку – це закон про ВРП», – зазначив президент.

Також Зеленський зауважив, що попередня українська влада роками обіцяла МВФ ухвалити закон про Вищу раду правосуддя, але не виконала цієї обіцянки. А тепер чинній владі й нинішньому скликанню Верховної Ради доводиться дуже швидко розробляти та ухвалювати необхідні законодавчі акти.

«Законопроєкт про ВРП ми зареєстрували, зареєстрували законопроєкт про НАБУ, є ще декілька економічних законів, які ми повинні ухвалити. Така домовленість», – сказав він.

Крім того, глава держави підкреслив, що нині є багато правок до закону про реформу Конституційного суду та потрібно вибудувати такий законопроєкт, який потім КСУ визнає законним.

«А ми розуміємо, що деякі речі можуть бути неконституційними», - пояснив Зеленський.