Україна призупинить імпорт газу до підземних сховищ, якщо Нафтогаз не знайде грошей: опалювальний сезон під загрозою

Нафтогаз припинить імпорт газу, необхідного для закачування у підземні сховища з метою проходження наступного опалювального сезону. Таке рішення ухвалять, якщо державна компанія не знайде достатньо фінансових ресурсів на купівлю імпортного газу. Про це повідомив голова Нафтогазу Андрій Коболєв під час спілкування з журналістами, передає Громадське.

«Якщо ми не знайдемо відповіді на фінансове питання протягом місяця, то уже у серпні будемо зупиняти імпорт для Нафтогазу. Тобто ми маємо за липень знайти гроші для того, щоб оплачувати газ у повному обсязі на серпень», — повідомив Коболєв.

За його словами, для залучення великої суми коштів Нафтогазу потрібна згода уряду, оскільки міжнародні банки дають кредити лише під державні гарантії або виконання певних умов.

«У випадку з цими організаціями я побоююсь, що ми увійдемо у тяжку дискусію з урядом щодо статуту Нафтогазу або анбандлінгу», — додав Коболєв.

Зазначимо, що Нафтогаз наразі прагне закачати до підземних сховищ щонайменше 20 мільярдів кубометрів газу — на 2 мільярди кубометрів більше, ніж зазвичай. Причина цього ймовірна зупинка Росією транзиту газу до ЄС через Україну, яка ускладнить майбутній імпорт газу з ЄС.

Наразі у підземних сховищах газу знаходиться близько 13 мільярдів кубометрів газу.

Зазначимо, що розмови про випуск євробондів Нафтогазом тривають ще з 2018 року. Наразі компанія за допомогою євробондів прагне профінансувати закупівлю додаткових обсягів газу для безпроблемного проходження опалювального сезону.

Зазначимо, що раніше у Нафтогазі повідомляли, що планують залучити додаткові кошти для закупівлі додаткових обсягів газу. Це пов’язано з тим, що наразі Україна все ще не уклала транзитного контракту з Росією, через що взимку можливі проблеми з постачанням газу.

14 листопада 2018 року повідомлялось, що Нафтогаз відклав рішення про розміщення єврооблігацій.

Раніше стало відомо, що Нафтогаз орієнтується на запозичення 1 мільярда доларів під майже 11%. Відповідний рівень позикового відсотка є набагато вищим за відсоткові ставки на західних ринках. Зокрема, його можна пояснити високим рівнем ризику інвестування у компанію.

Нагадаємо, що 24 жовтня Кабінет міністрів України надав дозвіл Нафтогазу випустити боргові облігації на суму до 1 мільярда доларів.