Уряд повернув «Укрзалізницю» Міністерству інфраструктури

Кабінет міністрів України повернув «Укрзалізницю» з підпорядкування Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства у підпорядкування Міністерству інфраструктури. Про це повідомив голова Міністерства інфраструктури Владислав Криклій у Facebook.

«Рішенням Уряду «Укрзалізницю» повернули до сфери управління Міністерства інфраструктури. Дякую прем’єр-міністру Олексію Гончаруку за підтримку у подоланні наслідків дивних коаліційних домовленостей попереднього Уряду. Реформа «Укрзалізниці», яка мала початись ще три роки тому, нарешті відбудеться», — повідомив Криклій.

За його словами, «Укрзалізницю» розділять на 3 компанії: вантажну, пасажирську та інфраструктурну. Сама «Укрзалізниця» після розділення стане публічною, а її акції торгуватимуться на міжнародних біржах.

«Плануємо модернізацію залізничної інфраструктури та оновлення парку пасажирських вагонів і локомотивів. Також для покращення якості надання пасажирських послуг плануємо передавати в концесію вокзали і впроваджувати системи управління якістю пасажирських перевезень відповідно до стандартів Європейського Союзу», — повідомив Криклій.