Уряд вперше передбачив кошти на туристичний потенціал

В ухваленому бюджеті на 2020 рік Кабінет міністрів передбачив 240 мільйонів гривень на розкриття туристичного потенціалу.

Як зазначено у проєкті закону №2000, загалом на розвиток креативних індустрій та культури уряд передбачив 15,1 мільярда гривень. З них 240 мільйонів гривень виділили на розкриття туристичного потенціалу.

Для порівняння, минулого року в бюджеті на «фінансову підтримку розвитку туризму та розбудови туристичної інфраструктури міжнародних транспортних коридорів та магістралей в Україні» передбачили 18,8 млн грн.

Під час презентації проєкту бюджету 5 листопада прем’єр-міністр Олексій Гончарук наголосив, що в Україні туризм наразі майже не розвивається. Очільник уряду зазначив, що в деяких країнах світу ВВП від розвитку туризму складає до 10%, тож Україні потрібно починати інвестувати в розвиток.

«Нам потрібно інвестувати в те, щоб продавати країну. Щоб сюди приїжджали туристи, привозили свою валюту, купували тут послуги. Це стимулюватиме розвиток малого підприємництва і створюватиме робочі місця», — заявив Гончарук.

За його даними, в середньому кожен турист витрачає в Україні по 500 доларів.

«Це ті гроші, які підуть в українську економіку», — додав прем’єр.