Уряд збільшив розмір обов'язкового платежу, який отримувач субсидії має заплатити за комуналку

Кабінет міністрів України ухвалив рішення збільшити розмір обов'язкового платежу за житлово-комунальні послуги, який необхідно сплатити особам які отримують субсидії до 20% від доходу родини. Зміни набудуть чинності у травні 2020 року. Відповідне рішення ухвалили 20 жовтня, передає пресслужба Кабміну.

«Також постановою змінено відсоток — з 15 до 20%, який домогосподарство сплачує за комуналку. Однак зміни в формулі нарахування субсидій відбудуться з травня 2020 року, тобто після завершення цьогорічного опалювального сезону», — повідомляють у Кабміні.

Там запевняють, що на час опалювального сезону 2019-2020 років отримувати субсидію будуть всі громадяни, які цього потребують. При цьому визначатимуть чи надавати субсидію родини будуть індивідуально.

«Наприклад, в опалювальному сезоні 2018-2019 років середній розмір платежу від доходу сім’ї становив 9,78% (хоч у формулі показник дорівнював 15%), при цьому більше 40% сімей сплачували всього до 7%, а ще 30% сімей — 10% доходу, тобто зміна у формулі з 15% до 20% не означає такий відсоток сплати», — пояснюють у Кабміні, зазначаючи, що чим меншим буде дохід родини, тим більшу субсидію вона зможе отримати від держави.