В Україні можуть випустити електронну гривню - голова Нацбанку

Національний банк України готовий випустити електронні гроші — е-гривні. Однак спершу там прагнуть впевнитися, що цей випуск не порушить тенденції до повільного зростання цін в Україні. Про це повідомив голова Національного банку Яків Смолій, передає пресслужба НБУ.

Зокрема, Смолій зазначив, що Нацбанк вже проводив пілотний проєкт та тестував використання електронних грошей. Цей пілотний проєкт вже завершився. Його тестували на співробітниках НБУ.

«Ми продовжуємо досліджувати можливість випуску е-гривні, і готові будемо повернутися до цього питання, коли будемо переконані, що не лише здатні це реалізувати з технологічної точки зору, а й що це не стане на заваді реалізації нашого мандату – забезпеченню цінової та фінансової стабільності», — заявив голова НБУ.

Зазначимо, що на відміну від справжніх грошей, електронні гроші існують та поширюються за допомогою інформаційних технологій та не є лише записами на рахунках у банківських установах. Наразі електронні гроші тестують у всьому світі, однак їхнє повноцінне використання в обігу не відбувається.