В уряді анонсували часткову приватизацію Укрпошти та Укрзалізниці

Міністерство інфраструктури України планує продати частину акцій державних Укрпошти та Укрзалізниці приватним компаніям. Так в уряді намагаються залучити інвестиції їхній розвиток. Про це повідомив міністр інфраструктури України Владислав Криклій у Facebook.

Зазначається, що часткова приватизація Укрзалізниці, Укрпошти та низки інших стратегічно важливих компаній стане можливим після набуття чинності нового закону, який Верховна Рада ухвалила 2 жовтня. Зокрема, цим законом скасували перелік стратегічних державних компаній, які не можна приватизовувати.

«Верховна Рада прийняла законопроєкт 1054-1 про скасування переліку заборонених до приватизації об'єктів. З переліку об’єктів виключили Укрпошту та Укрзалізницю. Це не означає, що їх продадуть з молотка, але це переконливий сигнал, що державний бюджет зможе поповнитись грошима, а інвестори матимуть змогу модернізувати підприємства», — повідомив Криклій.

За його словами, держава залишить у своїй власності щонайменше 50%+1 акцію цих компаній, а прихід інших інвесторів дозволить залучити інвестиції у розвиток Укрпошти та Укрзалізниці. Крім цього, інвестори покращать управління державними компаніями.