З Нацбанку звільнився керівник ще одного департаменту

Директор департаменту виїзних перевірок банків Національного банку Денис Новиков 20 липня завершив роботу в НБУ. Це сталося на тлі звільнення низки інших високопосадовців регулятора наприкінці червня.

Про це повідомила пресслужба Нацбанку.

Регулятор запевнив, що Новиков припинив із ним співпрацю «за угодою сторін». Тепер обов'язки очільника департаменту виконуватиме його заступник та начальник першого управління перевірок банків та фінансових груп Андрій Козак. 

Крім того, департамент виїзних перевірок вирішили реорганізувати в департамент інспектування. Таку зміну Нацбанк пояснює прагненням підвищити ефективність інспекційних перевірок банків та небанківських фінансових установ, а також вдосконалити власну структуру.

Керівник департаменту ліцензування НБУ Олександр Бевз, який раніше теж оголосив про свою відставку, зазначив, що Новиков також відіграв значну роль у процесі націоналізації «ПриватБанку».

«Денису я, перш за все, дякую за принциповість як члена наглядових комітетів НБУ. "Угода сторін", можливо, й сталась саме через цю принциповість», - написав Бевз у Facebook.

Денис Новиков з 1996 до 2001 року та з 2014 до 2018 року працював у підрозділах пруденційного нагляду Національного банку. З лютого 2018 року він очолював департамент виїзних перевірок банків, із січня 2020 року - департамент виїзних перевірок.

Нагадаємо, 30 червня дев'ятеро керівників департаменту ліцензування Національного банку, а також ще низки інших високопосадовців регулятора, оголосили про звільнення. Вони заявили, що регулятор «далеко відійшов від стандартів» роботи.