Зеленський підписав меморандум з ЄС, який дозволить Україні отримати 1,2 млрд євро допомоги

Президент Володимир Зеленський підписав закон №825-IX про ратифікацію меморандуму та кредитної угоди з Європейським Союзом щодо отримання макрофінансової допомоги ЄС у сумі до 1,2 млрд євро, повідомили в пресслужбі глави держави.

Ці кошти обіцяють витратити на підтримку макроекономічної стабільності, платіжного балансу та реалізації реформ в Україні.

Пільговий кредит виплачуватимуть 2 траншами по 600 млн євро, строк кредиту не перевищує 15 років (строк погашення), а відсоткова ставка не перевищує 2% річних.

Меморандум визначає загальні передумови для виділення коштів, а також окреслює заходи в межах реалізації структурних реформ, необхідні для отримання другого траншу цієї допомоги. Передбачені заходи стосуються медичних закупівель, податкової та митної реформ, функціонування судової системи, державного управління, корпоративного управління для державних підприємств, функціонування ринку газу.

Пакет фінансової допомоги складає загалом 3 мільярди євро. Із них 1,2 мільярда має отримати Україна, решту — Албанія, Боснія та Герцеговина, Грузія, Йорданія, Косово, Молдова, Чорногорія, Північна Македонія та Туніс.