Зеленський підписав закон щодо зменшення тиску на бізнес з боку органів ринкового нагляду

Президент Володимир Зеленський підписав закон №367-ІХ, який покликаний зменшити тиск на бізнес з боку органів ринкового нагляду. Верховна Рада ухвалила його 12 грудня 2019 року. Про це повідомили у пресслужбі глави держави.

Як уточнили в ОПУ, закон спрямований на зменшення корупційних ризиків у діяльності посадових осіб під час здійснення перевірок, а також на посилення захисту споживачів у разі виявлення на ринку небезпечної нехарчової продукції.

«Закон усуває дублювання контролю за окремими видами продукції та уніфікує різновиди перевірок нехарчової продукції, що дасть змогу уникнути зловживань; встановлює чіткі й прозорі вимоги до інспекторів органів ринкового нагляду та суб’єктів господарювання щодо переліку та строків надання документів під час проведення перевірки», — йдеться у повідомленні.

Перевірку характеристик продукції у її виробників здійснюватимуть лише у разі, якщо наявні документально підтверджені підстави вважати, що продукція є небезпечною, становить ризик чи не відповідає визначеним вимогам.

Також встановлюється чіткий термін надсилання суб’єкту господарювання постанови про накладення штрафу (16 днів після проведення перевірки), що допоможе уникнути випадків надсилання постанов про накладення штрафу заднім числом.

Окрім іншого, з-під дії ринкового нагляду виводяться: ядерні установки, об’єкти, призначені для поводження з радіоактивними відходами, ядерні матеріали, радіоактивні відходи, інші джерела іонізувальне випромінювання; об’єкти будівництва.

Цей закон набирає чинності через три місяці з дня його опублікування.