Зеленський пропонує дозволити приватним компаніям виробляти спирт в Україні

Президент України Володимир Зеленський зареєстрував у парламенті законопроєкт, яким скасовується державна монополія на виробництво спирту. Про це повідомляє пресслужба глави держави.

Там пояснюють таке рішення тим, що виробництво спирту державними заводами протягом останніх 10 років скоротилося у 4 рази, в той час як обсяг тіньового ринку спирту виріс з 10% у 2007 році до 55% у 2019 році.

Законопроєктом передбачено, що державна монополія на виробництво спирту скасується з 1 січня 2020 року, водночас приватним підприємствам всіх форм власності дозволять виробляти спирт в Україні. Умовою виробництва спирту стане отримання відповідного дозволу у держави — ліцензії.

«Також проєкт закону запроваджує повну лібералізацію експорту спирту з України.Так, згідно з документом, експорт спирту етилового, спирту етилового ректифікованого виноградного, спирту етилового ректифікованого плодового здійснюють суб'єкти господарювання, які отримали ліцензію на виробництво», — пояснюють в Офісі президента.

Водночас Зеленський пропонує тимчасово заборонити вільний імпорт спирту до України. Так, до 2022 року президентським законопроєктом передбачено заборону на імпорт спирту, яка розповсюджуватиметься на всі компанії, крім низки державних, яких визначить Кабмін. Це має захистити національних виробників спирту від конкуренції.

«Очікується, що ухвалення документа забезпечить становлення в Україні цивілізованого конкурентного ринку спирту та лікеро-горілчаних виробів», — додають в Офісі президента.