Зеленський рекомендував Нацбанку працювати над зниженням ставок за іпотекою

Президент України Володимир Зеленський рекомендував Національному банку України опрацювати механізми, які дозволять знизити процентні ставки за іпотечними кредитами. Про це й йдеться в указі "Про невідкладні заходи щодо забезпечення економічного зростання, стимулювання розвитку регіонів та запобігання корупції" президента від 20 вересня 2019 року, розміщеному на сайті президента.

Як зазначається в указі, НБУ має вплинути на розмір ставок банків з метою підвищення рівня доступності кредитів.

«Рекомендувати Національному банку України опрацювати в установленому порядку механізми, спрямовані на зменшення кредитних ставок комерційних банків, з метою підвищення рівня доступності кредитування бізнесу та здешевлення вартості іпотечних кредитів», — йдеться в документі.

Зазначимо, що відповідний указ також містить доручення уряду підготувати та внести до парламенту низку законопроєктів, зокрема про обіг сільськогосподарських земель, легалізацію грального бізнесу та видобутку бурштину, а також підготувати план проведення реформи Укрзалізниці та підготувати паливно-енергетичний комплекс до опалювального сезону.