Зеленський вимагає провести повний аудит тарифів у місті Києві та областях України

Президент України Володимир Зеленський доручив заступнику керівника Офісу президента Кирилу Тимошенку провести повний аудит наявних тарифів на комунальні платежі у місті Києві та в усіх областях країни.

Про це повідомляє пресслужба Офісу президента.

Таку вимогу глава держави поставив перед Тимошенком, відповідальним за регіональну політику, через «появу в публічному просторі різних спекулятивних заяв щодо формування тарифів на рівні міст і сіл країни».

Також в Офісі президента наголошують про «безпідставні спроби окремих представників місцевої влади обґрунтувати перед суспільством додаткове зростання тарифів понад рівень, який уже викликає значні питання з точки зору справедливості».

Так, Тимошенко має зіставити ціноутворення за різні проміжки часу, а також отримати вичерпні роз’яснення від відповідних керівників на місцях щодо завищених тарифів та щодо тарифної політики в цілому. 

Передусім це стосується саме тарифів на опалення, побутовий газ та користування пасажирським транспортом.

Окрему увагу Зеленський просить приділити специфічним непрозорим «тарифним проєктам» окремих очільників міст, як стягнення коштів за евакуацію авто, за користування загальнодоступними частинами громадського простору тощо.

«Завданням усіх представників системи державної влади є робота в інтересах громадян. Нагадуємо, що якість управлінської роботи на місцях не може вимірюватися листуванням та згадками у ЗМІ, а має конкретне вираження у платіжках», - підсумували в ОП.

Як зазначається, сьогодні, 19 січня, Антимонопольний комітет розпочав розгляд справ щодо шести газопостачальників, які завищували ціни на газ для українців, а саме: «Київоблгаз збут», «Житомиргаз збут», «Чернігівгаз збут», «Черкасигаз збут», «Уманьгаз збут» та «КиївГазЕнерджі».

У Комітеті виявили, що з листопада 2020 року по січень 2021 року ці компанії пропонували українцям ціни, які в середньому були на 40% вищими за ринкові. Це свідчить про те, що вони користувалися своїм монопольним (домінуючим) становищем на ринку.

Подібні факти виявлені також і в інших регіонах України, дослідження по них вже завершуються територіальними відділеннями Комітету.