Зеленський закликав мережі АЗС знизити ціни на бензин

Президент України Володимир Зеленський закликав найбільші мережі автозаправних станцій знизити ціни на бензин. Про це він повідомив під час наради з представниками мереж АЗС, яке відбулося в Офісі президента 23 грудня, передає пресслужба глави держави.

«Ми звертаємося до вас з пропозицією більш активно відреагувати на зміцнення курсу та зменшити відповідно ціну на бензин. Не надати знижки, а (зменшити ціну, – ред.) на табло», - наголосив Зеленський.

За розрахунками Міністерства розвитку економіки, а також Офісу президента, ціни на паливо в роздрібних мережах значно відрізняються від оптових цін.

«Така ситуація невластива більшості європейських ринків – коли є настільки великі програми лояльності. Ми пропонуємо ціну, за якою ви реально продаєте бензин, перекласти на стелу (електронне табло, – ред.) й оптимізувати програми лояльності, чим збільшити конкуренцію на ринку», - повідомила заступниця керівника Офісу президента Юлія Ковалів.

Під час наради представники мереж АЗС повідомили, що на паливному ринку дуже велику частку займають нелегальні заправки.

Президент пообіцяв активно боротися з нелегальним ринком і вже на початку року провести нараду з правоохоронними органами на цю тему.

Раніше Антимонопольний комітет зобов'язав АЗС знизити ціни.