Зеленський запросив американські компанії видобувати нафту та газ з українського шельфу

Президент України Володимир Зеленський запросив американські енергетичні компанії взяти участь у конкурсах на отримання ліцензій для видобутку газу та нафти з Чорноморського шельфу України. Про це Зеленський повідомив за підсумками зустрічі з державним секретарем США Майком Помпео, передає пресслужба глави держави.

«Очікуємо на участь американських компаній у конкурсах на розробку ділянок Чорноморського шельфу», — повідомив Зеленський.

Він також додав, що очікує на участь компаній зі США у проєктах з будівництва та ремонту доріг, видобутку газу та розвитку залізничної інфраструктури.

«Ми зацікавлені разом з американською стороною посилити розвиток залізничної галузі України. Міністерство інфраструктури та Укрзалізниця вже ведуть переговори про закупівлю нової партії локомотивів американського виробництва», — додав Зеленський.

Наразі Україна готується до проведення конкурсу на продаж ліцензії для видобутку нафти та газу на своєму найбільшому родовищі на шельфі Чорного моря — родовищі «Дельфін».