Зеленський зустрівся з місією МВФ

Володимир Зеленський провів зустріч з представниками місії Міжнародного валютного фонду в Україні на чолі з Роном ван Роденом, які перебувають у Києві, повідомляє «Слово і Діло».

На зустрічі з місією МВФ він зауважив на « зволіканні з ухваленням реформаторських законопроектів» парламентом.

«На жаль, наразі ми бачимо зволікання з ухваленням реформаторських законопроектів, на які громадяни, бізнес, фінансова спільнота чекають роками. Сподіваюся, парламент нового скликання надолужить це й забезпечить підґрунтя для отримання наступного траншу фінансування від Фонду», – зазначив президент.

Він повідомив, що його команда розробила новий законопроект щодо відповідальності за незаконне збагачення, «який поверне антикорупційним органам важливий інструмент для притягнення корупціонерів до відповідальності».

«Цього тижня ми обов’язково подамо до парламенту цей законопроект і дуже сподіваємося, що депутати його ухвалять. Але якщо цього не станеться, це буде ще одним доказом того, що це – непрацездатний парламент», – зазначив Володимир Зеленський.

До зустрічі також долучилися голова Національного банку Яків Смолій та міністр фінансів Оксана Маркарова.

Представники Міжнародного валютного фонду заявили, що готові продовжити обговорення подальшої співпраці з Україною, щойно після парламентських виборів буде сформований новий уряд.

До цього будуть постійні консультації щодо формування нового порядку денного реформ. Керівник місії МВФ в Україні Рон ван Роден зазначив, що дострокові вибори до Верховної ради є новою можливістю для пришвидшення перетворень в країні.

Також керівник місії МВФ наголосив на важливості продовження роботи антикорупційних інституцій – НАБУ, САП та Вищого антикорупційного суду.