10 років колонії: апеляційний суд залишив Зайцеву і Дронова у тюрмі

Харківський апеляційний суд, розглянувши скарги на вироки засуджених за резонансну ДТП Олени Зайцевої і Геннадія Дронова, залишив рішення суду першої інстанції без змін - 10 років позбавлення волі кожному. Про це повідомляє інтернетвидання Медіапорт.

"Апеляційні скарги Дронова і Зайцевої залишені без задоволення", - йдеться у повідомленні.

При цьому зазначається, що частково задоволена скарга Зайцевої в частині відшкодування.

На засіданні адвокатка Зайцевої Юлія Плетньова наполягала на тому, що провина Зайцевої у ДТП перебільшена і її клієнтку можна звинувачувати лише у перевищенні швидкості. Вона просила пом'якшити покарання до 5 років позбавлення волі умовно з позбавленням права керувати транспортом на два роки, а відшкодування потерпілим встановити для Зайцевої на рівні 30%, для Дронова — 70%. На початку засідання захисниця Зайцевої заявила про зміну апеляційної скарги, відмовившись від наміру ініціювати скасування вироку та призначення нового розгляду справи у суді першої інстанції.

Адвокат Дронова Сергій Перепелиця просив суд скасувати вирок і закрити кримінальне провадження щодо його підзахисного. Він також подавав клопотання про проведення допитів експертів у справі і про долучення висновку завкафедри психотерапії Харківської медичної академії післядипломної освіти Бориса Михайлова про те, що виявлення у крові людини алкоголю, наркотичних речовин або ліків, які впливають на здатність керувати автомобілем (як у випадку з Зайцевою), не вимагає подальшого визначення їхньої концентрації. Висновок Михайлова суд прийняв як наукову думку, в інших клопотаннях відмовив.

Нагадаємо, 18 жовтня 2017 року в Харкові сталася аварія, внаслідок якої загинули шестеро людей. Автомобіль Lexus, за кермом якого була студентка Олена Зайцева, врізався в Volkswagen Геннадія Дронова і вилетів на тротуар, збивши людей.