Зошити Леонардо да Вінчі тепер у вільному доступі

П'ять унікальних зошитів відомого італійського художника, вченого і винахідника Леонардо да Вінчі знаходяться в колекції Лондонського музею Вікторії та Альберта з 1876 року за заповітом адмірала Джона Фостера.

Повна версія цих зошитів, більш відомих як Кодекс Форстера, які датуються приблизно 1487-1505 роками, була викладена музеєм для загального доступу на своєму сайті.

Зошити містять діаграми, малюнки, особисті нотатки та спостереження Леонардо. Раніше ці записні книжки могли бачити тільки вчені за спеціальним дозволом.

В анотації до цієї колекції музей Вікторії і Альберта пише: «Леонардо, схоже, почав записувати свої думки в зошитах з середини 1480-х років, коли він працював військовим і морським інженером у герцога Міланського. Жоден з попередників, сучасників або наступників Леонардо не використовував папір так, як він - один лист містить непередбачуваний зразок ідей і винаходів - роботи як дизайнера, так і вченого.

Записники містять акуратні начерки і схеми, забезпечені примітками до італійського дзеркального письма 16-го століття, яке читається в зворотному порядку і справа наліво.