На місці книжного ринку «Петрівка» зведуть ТРЦ

Департамент містобудування та архітектури КМДА видав містобудівні умови та обмеження на проєктування ТРЦ на частині території речового і книжкового ринку «Петрівка», пише КиевVласть.

Про це свідчить наказ департаменту від 3 жовтня 2019 року, наданий на запит журналістів.

Забудувати планують ділянку площею близько одного гектара.

Згідно з містобудівними умовами і обмеженнями, висота комплексу не повинна перевищувати 26 метрів (приблизно дев’ять поверхів). Втім, кінцеву висоту будівлі визначать лише в проєктній документації.

Частина ділянки потрапляє в межі історичного ареалу, тому проєктування має враховувати «Закон про захист культурної спадщини». Також слід врахувати, що ділянка потрапляє в зону закладів комунального господарства, інженерних споруд тощо. Крім того, для будівництва потрібен дозвіл «Київського метрополітену».

Попередником ринку було неформальне об’єднання «чорних книгопродавців» на вул. Фрунзе (сучасна Кирилівська), що існувало з 1989 року. Офіційно ринок перенесли в район біля станції метро Почайна (до 2018 року — Петрівка) у 1997 році за розпорядженням міського голови Олександра Омельченка.

У 2001 році землі на вулиці Вербовій передали в оренду ТОВ «Солідарність». Ця компанія тісно пов’язана з Ігорем Вільдманом, депутатом Київради трьох скликань, ексзамміністром екології. Як пишуть журналісти, Вільдмана називають «власником Петрівки», хоча формально він ним не є. Його підозрювали у тіньових зборах з приватних підприємців на ринку та інших порушеннях. Пізніше землю переоформили на фірму «Б.В», яка належить Вільдману і якій видали містобудівні умови на будівництво ТРЦ.