У Києві "Дерево Цоя" отримало статус ботанічної пам’ятки

Депутати Київської міської ради підтримали рішення про надання статусу ботанічної пам’ятки вербі біля озера Тельбін у Дніпровському районі. Про це повідомили в Управлінні екології та природних ресурсів КМДА.

«Даному дереву понад 60 років, верба 18 метрів заввишки, має три стовбури, кожен діаметром понад пів метра. Охоронний статус передбачає заборону на будь-яку забудову, вирубку і навіть санітарні обрізки. Збережемо пам’ять для майбутніх поколінь», – зазначив начальник Управління екології та природних ресурсів Андрій Мальований.

У липні 1986 року тут знімався музикант, актор і лідер гурту «Кіно» Віктор Цой у фільмі українського режисера Сергія Лисенка «Кінець канікул». Зйомки відбувалися через кілька тижнів після Чорнобильської катастрофи.

Стрічка є чотирма сюжетно пов’язаними відео на пісні «Кіно». Саме після фільму Лисенка Цоя запросили знятися в культових картинах «Асса» та «Игла».

Авторами подання проєкту рішення є депутати Київської міської ради Андрій Странніков та Віталій Росляков.

«Для жителів Березняків і гостей мікрорайону «Дерево Цоя» – не просто зелене насадження, а своєрідна пам’ятка, історична цінність, яку потрібно зберегти», – зазначив Странніков.