У Києві на бульварі Шевченка встановили крижану скульптуру рисі

На бульварі Тараса Шевченка у Києві 23 жовтня встановили льодову скульптуру рисі. Про це повідомили організатори проєкту «Разом за природу», передає Громадське.

Так, статуя протягом кількох днів буде танути, поки повністю не зникне — так організатори хочуть привернути увагу до важливості захисту рисі євразійської, рідкісного виду, що мешкає в Карпатах та на Поліссі.

«Скульптура вагою понад 3 тонни і заввишки майже 3 метри складається з 24 блоків криги. За теплої погоди вона розтане за 3-4 дні. Ця інсталяція — наочний приклад того, як швидко ми можемо втратити безцінні види тварин», — пояснив представник організаторів Марина Соловйова.

Також, окрім крижаної рисі, яку презентують у центрі Києва, організатори вже за кілька тижнів відкриють у Моршині стаціонарну триметрову скульптуру рисі авторства Петра Гронського.

Проєкт реалізується спільно з Всесвітнім фондом природи WWF Україна.

«В червні цього року ми розпочали природоохоронну програму «Врятуємо рись», яка покликана забезпечити сталий захист рисі євразійської — найбільшої дикої кішки Європи, що живе і в Україні», — розповідає керівник напрямку «Рідкісні види» WWF Україна Богдан Вихор.