У Києві проходить Марш рівності

У Києві в неділю, 23 червня, в черговий раз проходить Марш рівності. Це хода за права ЛГБТ-спільноти в Україні, організована волонтерами Київпрайд. Цього року масштаби заходу великі — очікується близько 10 тисяч людей. Про це повідомляє Українські новини.

Як повідомляє видання, волонтери на місці консультують всіх учасників маршу: як тримати руки, як розставити лікті, як нести прапори, куди подіти символіку.

Прохід на Богдана Хмельницького з Хрещатика і протилежної сторони закритий для пішоходів. Пускають тільки тих, хто там працює або мешкає. Дістатися на точки збору можна з вулиці Прорізної.

Поряд з точкою збору учасників ЛГБТ-ходи зібралися релігійні противники Маршу. Вони стоять з плакатами «Ві ганьба для наших батьків», «Україна-не содом». Також багато людей прийшли з іконами.

Нацгвардія оточила територію у парку Шевченка. Зараз учасники заходу потроху будуються в організовані колони. Все проходить мирно і без провокацій.

Учасники Маршу потроху збираються у парку Шевченка — їх вже близько тисячі. Багато їх них яскраво одягнені, навіть екстравагантно.

На акцію проти Маршу рівності в неділю планували пронести екскременти, розфасовані по презервативи. Про це Громадському на побудові всіх підрозділів поліції повідомив начальник поліції Києва Андрій Крищенко. За його словами, противники Маршу планували закидати нечистотами учасників "Київпрайду" і представників поліції. Крищенко розповів, що поліція провела мало не цілу спецоперацію вночі, 23 червня.

"На Парковій зупинили автобус, який віз у центр 200 таких "снарядів" з лайном. Щоб наповнити кондоми фекаліями, на Жуковому острові працювала ціла "лайнолабораторія". А щоб отримати біоматеріал, як зізналися затримані, вони розібрали 4 біотуалети", - повідомив начальник поліції Києва.