В Києві збудують веломагістраль довжиною майже 5 км - КМДА

У Києві вздовж Набережного шосе збудують новий веломаршрут довжиною орієнтовно 4,8 км. За дорученням Київського міського голови Віталія Кличка веломагістраль побудують між Поштовою площею і мостом Патона уздовж зеленої зони на місці демонтованої трамвайної колії, повідомляє пресслужба Київської міської держадміністрації із посиланням на КК «Київавтодор».

«Окрім самої велодоріжки, яку виконають із асфальтобетону, там з’являться велопарковки, навігація, LED-освітлення. Пропонується, що світлодіодні покажчики напрямку руху будуть виконані за технологією LED-каміння. Це буде один із наймасштабніших проєктів створення велоінфраструктури у столиці», - розповів генеральний директор КК «Київавтодор» Олександр Густєлєв.

Уздовж веломаршруту встановлять майданчики для відпочинку із затінком, облаштують пішохідну прогулянкову зону, яка буде відокремлена від велочастини. Тротуар буде виконано з ФЕМ-мощення. Якщо транспорт пошкодиться — велосипедист зможе його самостійно полагодити, оскільки на велодоріжці влаштують укомплектовану «вуличну майстерню» (станцію ремонту).

Роботи із проєктування виконуватиме ТОВ «Інститут проєктування інфраструктури транспорту» (м. Харків). Компанія стала переможцем тендеру у системі ProZorro. Робочий проєкт у повному обсязі має бути виконаний проєктантом у квітні 2020 року.