Астрономи зробили найдетальніше фото поверхні Сонця

Наземний телескоп Національного наукового фонду США зробив найдетальніші знімки поверхні Сонця в історії. Кожне «зернятко» на цьому зображенні — приблизно розміром з Україну, а найдрібніші об’єкти на світлині сягають лише 30 км. Про це повідомляється на сайті Національного наукового фонду США.

На зображенні видно, що Сонце — це куля з киплячою плазмою, верхні шари якої постійно «перемішуються». Вчені кажуть, що отримані дані корисні для розуміння та прогнозування активності Сонця, що в поєднанні з високою електропровідністю його матерії створює сильне магнітне поле.

Телескоп DKIST, яким були зроблені знімки, — це унікальний чотириметровий телескоп, створений спеціально для спостережень за Сонцем. Його будівництво на вершині сплячого вулкана Халеакала на Гаваях почалася ще 2013-го року і завершилася лише кілька тижнів тому. За допомогою нього вчені планують побудувати повну карту поверхні Сонця та його атмосферних полів і корони, а також пояснити спалахи на його поверхні.

«Магнітне поле Сонця поки залишається головним наріжним каменем для нас. Для розкриття всіх найважливіших його таємниць ми маємо не тільки роздивитися його дрібні деталі з відстані в 150 млн км, а й дуже точно виміряти силу і спрямованість магнітного поля», — зазначив керівник проєкту Томас Ріммел.