На зворотному боці Місяця виявлений гігантський металевий об’єкт

Вчені виявили щось неймовірно аномальне під поверхнею на зворотному боці Місяця. Планетологи виявили структуру, яка важить 2,18 мільярда кілограмів і тягнеться більш ніж на 300 кілометрів в глибину. Дослідники припускають, що це може бути астероїд, який сформував ударний кратер.

«Уявіть собі купу металу в п’ять разів більше, ніж великий острів Гаваї, і закопайте його під землею. Це приблизно те, що ми виявили», — сказав керівник дослідницької групи Пітер Б. Джеймс.

Відкриття стало можливим завдяки місії NASA яка вимірює тонкі зміни у гравітаційному полі Місяця. Ці спостереження можуть бути використані для вивчення внутрішнього складу нашого природного супутника.

Одне з пояснень цієї величезної маси металу, за словами вчених, полягає в тому, що це металеве ядро гігантського астероїда утворило кратер 2500 кілометрів в діаметрі і яке все ще знаходиться в мантії Місяця.

Цілком можливо, що коли астероїд вдарив приблизно 4 мільярди років тому, він залишився в мантії, а не занурився в ядро.

Такий удар астероїда, мабуть, був надзвичайно потужним. Уявіть собі, наскільки велика була ця космічна скеля, якщо вона залишила після себе шматок металу, який важить 2,18 мільярда кілограмів і тягнеться більш ніж на 300 кілометрів в глибину. Це неймовірно!

На даний момент немає точних даних про те, що це за гігантський металевий об’єкт прихований в надрах на зворотному боці Місяця.

Джерело: Cikavosti.com