Швейцарським вченим вдалося створити золото з пластику

Вченим з лабораторії ETH у Швейцарії вдалося розробити нову формулу 18-каратного золота, яке важить менше в 5-10 разів, ніж звичайний метал, і має властивості як золота, так і пластику. Дослідження опублікувала Швейцарська вища технічна школа Цюриха.

Аби створити новий матеріал, вчені використали білкові волокна і полімерний латекс. До них додали тонкі диски з нанокристалів золота. Легке золото також містить безліч крихітних повітряних кишень, невидимих оку.

Щільність нової 18-каратний форми становить всього 1,7 г/см3.

Спочатку фахівці створили спеціальну суміш (дисперсионную емульсію), яка за допомогою солі перетворюється в гель. Далі воду у ньому замінили на спирт і помістили в камеру з високим тиском, аби змішати з вуглекислим газом. Цей аерогель під дією тепла перетворився в потрібну науковцям речовину, яка зберегла свою 750 пробу золота.

«Це золото має матеріальні властивості пластмаси. До прикладу, якщо його кинути на поверхню, то воно звучатиме як пластмаса. Але при цьому речовина має властивості золота — її можна відполірувати і обробити як метал», — зазначили дослідники.

Також в речовині можна змінювати її твердість, замінивши латекс в матриці іншим пластиком, до прикладу, поліпропіленом.