У Новій Зеландії знайшли рештки пінгвіна розміром з людину

У Новій Зеландії археологи виявили скам’янілі рештки раніше невідомого виду гігантських пінгвінів Crossvallia waiparensis. Про це повідомляє ВВС.

Вчені знайшли кістки ніг і плечові суглоби тварини й припустили, що його ріст міг досягати 160 сантиметрів, а вага — 80 кілограмів. Дослідники вважають, що вимерлий вид жив в епоху палеоцену 56-66 млн років тому. 

Представники Кентерберійського музею в Крайстчерчі, де зберігаються останки, підготували 3D-модель пінгвіна у порівнянні з людиною.

Дослідники встановили приблизний зріст пінгвіна нового виду, порівнявши останки з кістками імператорського пінгвіна — найбільшого на сьогодні живого виду. Гігантський пінгвін був у чотири рази важче і на 40 см вище сучасних імператорських. Середній ріст імператорського пінгвіна становить близько 123 сантиметрів, а вага — від 22 до 45 кілограмів.

Аналіз решток показав, що пінгвіни виду Crossvallia waiparensis здебільшого використовували ноги для плавання, а не для ходьби. Можливо, вони ще не були пристосовані до того, щоб стояти прямо. 

Тварину, яку у музеї назвали «пінгвіном-монстром», додали до переліку вимерлих представників гігантської новозеландської фауни. У цьому переліку вже є папуги, орли, кажани і птахи моа, що були заввишки у 3,6 метра і важили до 250 кг.

Наразі не зовсім зрозуміло, чому гігантські пінгвіни зникли. Найпоширеніша теорія пов’язує це зі зростанням конкуренції з морськими ссавцями.