Одеський суд наклав арешт на російський танкер NEYMA

Приморський районний суд міста Одеси заарештував російський танкер NEYMA. Про це заявив головний військовий прокурор Анатолій Матіос у Facebook.

На судно наклали арешт разом із вилученими під час обшуку документами.

За словами Матіоса, російськими ЗМІ поширюється недостовірна інформація про нібито незаконне проведення правоохоронцями України слідчих дій на цьому судні без дозволу консула Росії.

Він пояснив, що судно, після проходження прикордонного та митного контролю на території України, вважається таким, що має відкритий кордон.

"Відповідно до норм чинних міжнародних договорів, ратифікованих як Росією, так і Україною, необхідності отримання згоди або дозволу представника дипломатичного представництва чи консульської установи іноземної держави для проведення на території України слідчих дій на морському або річковому транспорті не передбачено", – зауважив Матіос.

Нагадаємо, 25 липня СБУ затримала російський танкер NEYMA, який блокував українські кораблі у Керченській протоці восени 2018 року. Згодом Україна відпустила екіпаж затриманого російського танкера через відсутність підстав.