Sea Breeze-2019: українські й американські морпіхи провели бойові стрільби - ВІДЕО

Мінометники підрозділів морської піхоти України та США здійснили бойові стрільби в межах програми українсько-американського навчання Sea Breeze-2019. Вогонь вели по цілях, що були на різній відстані від місця розташуваня мінометних батарей, з відкритих та прихованих позицій, повідомляє пресслужба ЗСУ.

"Стрільбу вели по визначених цілях, що перебували на різній відстані від місця розташуваня мінометних батарей, з відкритих та прихованих позицій. Завдання ускладнювали ввідні керівництва навчань. Тому деякі цілі визначали відповідно до інформації артилерійської розвідки і корегувальників вогню в процесі виконання стрільб. Попри жорсткі нормативи та ліміт часу, всі розрахунки вразили виявлені цілі влучним мінометним вогнем", - зазначили в штабі навчання Sea Breeze-2019.

Більшість військових, які брали участь у стрільбах - підрозділах морської піхоти ВМС України і підрозділах американської армії - мають за плечима чималий бойовий досвід.

У морському компоненті навчаннь Sea Breeze-2019 передбачено не лише артилерійські стрільби, а й висадки груп та вдосконалення взаємодії спеціальних підрозділів. Також новацією навчань стане відпрацювання річкового елемента на річці Дунай. У маневрах Sea Breeze-2019 візьмуть участь кораблі, авіаційна техніка та військові як країн-членів НАТО, так і їхніх союзників. Першу групу представлятимуть США, Великобританія, Канада, Італія, Туреччина, Польща, Норвегія, Болгарія, Греція, Румунія, Данія, Латвія, Естонія, до другої увійшли ОАЕ, Швеція, Україна, Молдова, Грузія.

Загалом в навчаннях Sea Breeze-2019, що тривають в районі Одеси, беруть участь близько 30 кораблів, 24 літаки та понад три тисячі військових із різних країн світу.